Porada od Michała godz. 10.00 - 22.00

Filmowanie wesel

Przyjęcie weselne to szczególna, jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna i pełna magii zabawa. To także niezwykle ważne wydarzenie zarówno w życiu młodej pary, jak również całej jej rodziny. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i oprawie chwila ta zyskuje na swej randze, a jej podniosłość i wyjątkowy charakter sprawia, że pozostaje ona na zawsze w sercach i w pamięci nowożeńców i wszystkich gości weselnych.

 Czy warto zdecydować się na filmowanie wesela?

W dobie prężnego rozwoju i niezwykłej powszechności videofilmowania trudno wyobrazić sobie możliwość, by wykorzystać wszystkich korzyści, które daje możliwość wideofilmowania na weselu:

  • Ten wyjątkowy moment zostanie wówczas zatrzymany dla nas, naszych dzieci i całej rodziny w postaci radosnego, pięknego, wzruszającego i idealnie zmontowanego filmu wideo
  • Filmowanie wesel zyskuje więc coraz większą popularność niezależnie od możliwości finansowych, priorytetów i oczekiwań przyszłych małżonków
  • Film weselny sprawia, że nawet po wielu latach nasze emocje i radość powracają, a małżeńska miłość wciąż się umacnia

 Wideofilmowanie wesel w Krakowie – potrzeby i oczekiwania przyszłych małżonków

wideofilmowanie wesel krakow 300x199 Filmowanie weselAby zachować wyjątkowość chwili weselnej zabawy wiele młodych par już wiele miesięcy przed planowaną uroczystością intensywnie poszukuje dobrego, profesjonalnego i doświadczonego kamerzysty na wesele, który w sposób dyskretny i nienachlany będzie towarzyszył im w weselnym przyjęciu, uwieczniając za pomocą videofilmowania spontaniczne i nie pozowane obrazy radości, wzruszenia i pozytywnego stresu. Wielu przyszłych małżonków rozpoczynając ślubne przygotowania pyta o dobrego kamerzystę weselnego rodzinę, przyjaciół czy znajomych chcąc mieć pewność, że film ślubny będzie rzeczywiście wyjątkowy.

 Niestandardowe wideofilmowanie wesela

Przygotowując uroczystość weselną niektóre Pary Młode szukają ofert niestandardowych, takich jak artystyczne filmowanie wesel czy filmowanie wesel lustrzanką zdając sobie sprawę, że tylko najlepszej jakości sprzęt i kamerzysta-artysta o nieprzeciętnej wyobraźni i wrażliwości będzie w stanie stworzyć wspaniały i piękny film z wesela.

Coraz modniejsze i powszechniejsze jest ponadto filmowanie na dwie kamery czy nawet filmowanie z lotu ptaka. Dzięki filmowaniu na dwie kamery można osiągnąć dużo lepsze efekty, niż w przypadku jednej kamery. Dwie kamery to dwa razy więcej możliwości, czego efektem jest o wiele ciekawszy materiał wideo z wesela i niesamowity efekt kinowy.

Filmowanie z lotu ptaka to natomiast pewnego rodzaju nowość w obszarze videofilmowania wesel – technika ta otwiera przed kamerzystą na wesele zupełnie nowe, wręcz nieograniczone możliwości, a osiągane efekty są oszałamiające. Warto skorzystać z tego typu wideofilmowania, jeśli zależy nam na nieszablonowym filmie ze ślubu.

videofilmownaie wesela krakow Filmowanie wesel

Nagrywanie wesel w technice 3d

Bardzo popularnym trendem ostatnich lat jest filmowanie wesel w 3d. Przyszli małżonkowie organizując swe przyjęcie weselne bardzo często rozpoczynają przygotowania właśnie od poszukiwań znającego tego typu tajniki kamerzysty na wesele. Filmowanie wesel w technice 3d jest bowiem techniką, która umożliwia trójwymiarowość obrazu, a to sprawia, że weselna pamiątka jest niezwykle oryginalna i ciekawa.

wideofilmowanie wesela krakow Filmowanie wesel

 Filmowanie wesel w technice hd, full hd i 4k

Techniki filmowania wesel hd i full hd pozwalają uzyskać dużo lepszy obraz o wysokiej rozdzielczości. W technice tej coraz częściej specjalizują się liczni kamerzyści na wesele. Hd i full hd pozwalają uzyskać film weselny w doskonałej jakości, o dużej szczegółowości obrazu, co umożliwia np. wycinanie poszczególnych scen i wywoływanie ich w formie zdjęć.

Uzyskaniem doskonałej jakości obrazu charakteryzuje się również technika nagrywanie wesel 4k. Obraz powstały dzięki filmowaniu wesel 4k ma nawet czterokrotnie większą ilość pikseli niż ten, który powstał w technice filmowania wesel full hd.

Film weselny – przykładowe realizacje