Porada od Michała godz. 10.00 - 22.00

Filmowanie lustrzanką dslr

film32 300x200 Filmowanie lustrzanką dslrCoraz więcej osób, zajmujących się na co dzień wideofilmowaniem, korzysta z metody filmowania lustrzankami. Nie da się ukryć, że realizacja filmu wideo za pomocą lustrzanki cyfrowej jest o wiele bardziej praktycznym rozwiązaniem niż zastosowanie tradycyjnej kamery. Lustrzanki cyfrowe są coraz bardziej popularne na rynku. Mimo to, wiele osób ma wątpliwości czy urządzenia te są wystarczająco zaawansowane, by w pełni wykorzystywać różne możliwości videofilmowania. Otóż, trzeba zdać sobie sprawę, iż dostępne teraz na rynku lustrzanki posiadają wiele istotnych funkcji, dzięki którym doskonale sprawdzają się w pracy nie tylko fotografa, ale i kamerzysty.

Obecnie filmowanie lustrzankami, zwane filmowaniem dslr i vdslr przeżywa okres nieustannie wzrastającej popularności, zaś poszukując kamerzysty do filmowania vdslr i techniką dslr można spotkać na swojej drodze naprawdę wielu profesjonalistów w tej dziedzinie. Warto wiedzieć, z czego wynika ta popularność związana z filmowaniem lustrzankami.

 Jakie są korzyści filmowania lustrzanką cyfrową?

Lustrzanki cyfrowe to jedne z najlepszych aparatów fotograficznych, jakie są dostępne na rynku. Jednocześnie wymagają one sporo wiedzy i doświadczenia, aby móc w pełni wykorzystywać ich potężne możliwości. Nie dziwi więc fakt, że nie nalezą one do najtańszych produktów na rynku. Jednak efekty filmowania techniką dslr (lustrzanką cyfrową) są naprawdę na najwyższym poziomie, wartym swojej ceny.

 

Oto kilka powodów, dla których filmowanie lustrzankami jest lepsze od tradycyjnej kamery wideo:

  • Możliwość stosowania wymiennej optyki
  • Zapis obrazu o doskonałej jakości i świetnej plastyce obrazu
  • Łatwość uzyskania niskiej głębi ostrości
  • Dużo mniejszy rozmiar lustrzanki cyfrowej w porównaniu do kamery wideo – dzięki temu sprzęt może dotrzeć w miejsca, gdzie duża kamera w jakikolwiek sposób nie może być umieszczona
  • Lustrzanki cyfrowe są dużo tańsze od profesjonalnych kamer wideo

 W jakich obszarach stosuje się filmowanie dslr i vdslr w Krakowie?

Przykładów zastosowań filmowania lustrzankami jest bardzo wiele. Wśród nich można wymienić: