Porada od Michała godz. 10.00 - 22.00

5 Nietuzinkowych pomysłów na teledysk ślubny

Lubisz wyróżniać się z tłumu? Masz już dość sztampowych filmów z wesel? Chciałbyś, żeby Twój wideoklip weselny został zapamiętany i by oglądało się go z przyjemnością? Nic trudnego, wystarczy, że znajdziesz swój wymarzony pomysł na film ze ślubu. Oto nasze propozycje!

 

Ceremonia ślubna i wesele, w jakimkolwiek nie byłyby stylu, obrządku, tradycji, zawsze będą wielkim przeżyciem dla młodej pary oraz jej rodziny i bliskich. Sama uroczystość mija naprawdę szybko, a natłok myśli, chwil do zapamiętania w tym dniu sprawia, że z naszej pamięci ulatuje wiele szczegółów tej nocy. By całkiem nam nie umknęły, warto je utrwalić w postaci filmu weselnego. Nie musi być on długi i nudny. Wybierając odpowiedniego kamerzystę i mając kilka dobrych pomysłów możemy stworzyć ciekawy, nowoczesny teledysk ślubny

 

Wzruszający teledysk ślubny

Jeśli jesteś osobą wrażliwą, emocjonalną, warto, by w filmik odzwierciedlał Twój charakter. By stworzyć wzruszający teledysk ślubny możesz sięgnąć po motyw przewodni, kojarzący się z wami. Może to być:

  • wasza piosenka,
  • ulubione przedmioty,
  • jakaś pamiątka,
  • historia poznania.

Weselny klip może opowiedzieć waszą historię od momentu poznania aż po ślub. Warto jak najdokładniej ją odtworzyć, kręcić w miejscach dla was ważnych, wykorzystać zdjęcia, pamiątki, nawet oryginalne nagrania. Dzięki temu nie tylko zatrzymacie wspomnienia z wesela, ale przede wszystkim stworzycie wyjątkowy film o waszej miłości. Choć wymaga to sporego nakładu pracy, z pewnością nie będziecie żałować. Drugą możliwością jest montowanie scen do słów wybranej piosenki. Do tego jednak niezbędna będzie duża wprawa ze strony osoby montującej obraz. Musi ona bowiem odpowiednio dograć ze sobą słowa, nastrój muzyki i sceny filmu.

Dynamiczny teledysk ślubny

Nikt dziś nie lubi już oglądać długich, nudnych, statycznych filmów weselnych. Żyjemy w biegu, staramy się jak najwięcej czerpać z życia. Nic więc dziwnego, że chcemy, by nasze zapisane na płycie wspomnienia, również takie były. Dynamiczny teledysk ślubny można osiągnąć na kilka sposobów. Jednym z nich jest odpowiedni sposób kręcenia i montażu, sięgający po nowoczesne techniki filmowania. Nie tylko technologia może nam zapewnić dynamizm weselnego filmu. Pomysłem do wykorzystania, który będzie nadawał rytm obrazom, jest stworzenie filmu – wywiadu lub obrazu osadzonego w stylistyce newsów. Krótkie narracje młodej pary czy ich gości dodadzą klipowi niepowtarzalnego charakteru.

5 pomyslow na teledysk slubny 300x200 5 Nietuzinkowych pomysłów na teledysk ślubny

Teledysk ślubny kręcony dronem

Dla osób nie lubiących makro ujęć doskonały może okazać się teledysk ślubny filmowany z powietrza. Drony do wideofilmowania wtargnęły kilka lat temu i rozgościły się na dobre. Każdy dobry kamerzysta ma w swojej ofercie kręcenie dronem. Wykorzystując perspektywę z nieba możemy zyskać nie tylko piękne panoramy, ale i ujęcia, których nie osiągnęlibyśmy korzystając wyłącznie z rąk osoby wideofilmującej tradycyjnie. Jeśli chcesz, by Twój ślubny wideoklip zawierał wyjątkowe ujęcia z lotu ptaka, pokazywał szczegóły niedostrzegalne z ziemi, to filmowanie dronem jest doskonałym pomysłem. Porozmawiaj z kamerzystą, bawcie się konwencją i stwórzcie niepowtarzalny teledysk weselny.

Nietypowy teledysk weselny

A gdyby tak w swoim obrazie ślubnym wykorzystać retrospekcję? Może to być odwrócona narracja, w której klip ze ślubu nie będzie realizowany chronologicznie. Wystarczy zacząć od

  • sceny kończącej wesele,
  • wspomnienia,
  • czy też stworzonej na potrzeby dzieła sytuacji codziennej, już z życia małżeńskiego.

Dzięki temu przełamiemy schemat i stworzymy niepowtarzalny obraz ślubny. Możemy jednak iść krok dalej i w retrospekcji przenieść się do czasów naszego dzieciństwa czy też młodzieńczych lat naszych rodziców lub dziadków. Jeśli macie zdolności aktorskie ogranicza was tylko wyobraźnia. Taki film na pewno wymaga większego nakładu pracy z waszej strony, ale niewątpliwie będzie nietuzinkowy i wyjątkowy.

Nowoczesny film ze ślubu

Dla wielbicieli postępu i innowacyjności idealnym rozwiązaniem będzie wybranie nowoczesnego teledysku ślubnego. Co to oznacza? Znów wiele zależy od was. Nowoczesność może przejawiać się w wykorzystywanych technologiach jak filmowanie 3d, użycie wysokiej jakości sprzętów, dronów etc. Nietradycyjny klip ślubny możemy uzyskać osadzając go w nowoczesnej stylistyce.

Do nowoczesnego teledysku ślubnego idealnie sprawdzi się styl industrialny. Zarówno surowe lub mocno nowoczesne wnętrza, jak i detale, dekoracje, akcesoria, będą tu odgrywać istotną rolę. Warto przed kręceniem takiego teledysku industrialnego zrobić odpowiednie rozeznanie i odnaleźć miejsca, które najlepiej oddadzą charakter postnowoczesny. – powiedział Michał z Kapitan Kamera.

Niezależnie od tego, jaki styl preferujesz, doświadczony kamerzysta będzie w stanie go zrealizować.