Porada od Michała godz. 10.00 - 22.00

Filmowanie imprez i eventów

wideofilmowanie imprez i eventow krakow 300x225 Filmowanie imprez i eventówKażde wydarzenie, którego jesteśmy świadkami składa się z wielu chwil. Niestety, chwile te są ulotne, łatwo nam umykają, choć często wydaje nam się, że pewnych sytuacji nie zapomnimy do końca życia. Nie bez przyczyny videofilmowanie na stałe wpisało się w organizację każdego – większego i mniejszego eventu. Profesjonalny kamerzysta na imprezy zajmuje się tworzeniem specjalnych videorelacji z imprez rodzinnych, ale nie tylko.

Obecnie ogromną popularnością cieszy się usługa filmowania dla firm. Filmowanie eventów i imprez masowych obecnie przeszło wręcz do porządku dziennego. Dlaczego ten rodzaj wideofilmowania jest tak bardzo popularny?

  • To właśnie film video stanowi narzędzie przekazu o najbardziej zapamiętywanej formule
  • Videorelacja pełni podstawową rolę promocyjną i komunikacyjną w marketingu firmy
  • Poprzez filmowanie eventów i imprez masowych archiwizowane są: scenografia, przekaz, atmosfera, ludzie oraz ich emocje – euforia, radość, zadowolenie, wzruszenie i inne…

Rola kamerzysty do nagrywania eventów oraz imprez masowych jest ogromna, a zadanie również niełatwe. Stawiane przez firmy wymagania są coraz wyższe, stale rosną też oczekiwania co do efektów filmowania imprez i eventów. Aby w końcowej videorelacji osiągnąć jak najlepsze rezultaty coraz częściej korzysta się z filmowania imprez z powietrza – jest to szczególnie przydatne przede wszystkim w filmowaniu imprez masowych, do których zalicza się:

  • Koncerty
  • Pokazy mody
  • Wszelkiego rodzaju imprezy sportowe

 Co wiąże się z wideofilmowaniem koncertów?

Videorelacja z koncertu to wspaniała pamiątka, ale też doskonałe narzędzie do promocji – zarówno firmy organizującej event, jak również samych artystów. Filmowanie koncertów może dotyczyć imprez komercyjnych oraz tzw. imprez zamkniętych, organizowanych na specjalne zamówienie dla konkretnej firmy czy grupy osób. Kamerzysta na imprezy tego typu powinien mieć przede wszystkim ogromne doświadczenie w filmowaniu koncertów, nie zapominając o profesjonalnym sprzęcie. Warto dodać, że absolutnym minimum jeśli chodzi o filmowanie koncertów jest wykorzystanie trzech kamer – dzięki temu finalna videorelacja nie jest nudna, gdyż w sposób kreatywny przedstawia różne punkty widzenia.

videofilmowanie imprez krakow Filmowanie imprez i eventów

Nagrywanie pokazów mody

Kolejnym rodzajem nagrywania imprez jest filmowanie pokazów mody. Efektem pracy kamerzysty jest zazwyczaj krótka forma filmowa, która dokumentuje przebieg pokazu mody – mogą to być urywki oraz najciekawsze momenty podczas eventu (przeznaczone przede wszystkim dla celów promocyjnych), ale także całość wydarzenia (cele archiwalne). Kamerzyści zajmujący się profesjonalnym filmowaniem pokazów mody realizują filmy wideo w oparciu o dostarczony przez klienta scenariusz lub – w przypadku braku scenariusza – wykazują się własnym doświadczeniem i kreatywnością.

 Słów kilka o filmowaniu imprez sportowych

Filmowanie imprez sportowych to nie lada sztuka. Potrzeba tam ogromnego doświadczenia, refleksu i doskonałego sprzętu – w sporcie występuje dużo nagłych zwrotów akcji i wiele niepowtarzalnych momentów, które koniecznie należy uchwycić w relacji wideo.

Bez wątpienia, filmowaniem imprez sportowych powinni zajmować się tylko profesjonaliści. Wręcz niezbędną techniką w tym przypadku jest filmowanie imprez z powietrza. Dzięki zastosowaniu tej metody videofilmowania możliwe staje się ogarnięcie całości wydarzenia i jego dynamizmu.