Porada od Michała godz. 10.00 - 22.00

Filmowanie pokazów mody

filmowanie pokazow mody 199x300 Filmowanie pokazów modyW dzisiejszych czasach moda, uroda i piękno stawiane są na bardzo wysokim miejscu. Często organizowane pokazy mody są już nie tylko tradycyjną prezentacją efektów pracy zdolnych projektantów, ale nade wszystko stanowią spektakularne widowisko, pełne przepychu, pompy i profesjonalizmu. Wszystkie szczegóły związane z realizacją pokazu mody muszą być dopięte na ostatni guzik – od tego uzależniona jest reputacja projektantów oraz uczestniczących w pokazie modelek i modeli. Jednym z najistotniejszych elementów związanych z organizacją tego typu wydarzeń jest zamówienie kamerzysty do filmowania pokazów mody.

 Co warto wiedzieć o filmowaniu pokazów mody?

Filmowanie pokazów mody to bardzo specyficzny obszar videofilmowania, wchodzący w skład szerzej pojmowanego filmowania imprez i eventów – wymaga od kamerzysty między innymi:

  • Wyczucia
  • Precyzji
  • Spostrzegawczości
  • Doświadczenia w pracy z modą

Kamerzysta zajmujący się na co dzień filmowaniem pokazów mody w Krakowie ma za zadanie nagranie materiału wideo z imprezy w taki sposób, aby każdy widz mógł poczuć wyjątkową magię modowego show.

 Jak odbywa się filmowanie pokazów mody?

Filmowanie pokazów mody odbywa się zazwyczaj w oparciu o wcześniej przygotowany przez klienta scenariusz. W przypadku braku takiego scenariusza kamerzysta do filmowania pokazów mody powinien wykazać się własną kreatywnością, wyczuciem oraz doświadczeniem.

Realizacja usługi filmowania pokazów mody nie polega tylko i wyłącznie na dokumentacji z tego, co dzieje się na wybiegu. Wideofilmowanie w tym zakresie obejmuje też tzw. backstage, czyli cały proces przygotowania modelek, komentarze widzów i specjalistów, wypowiedzi projektantów i modelek. Filmowanie pokazów mody w Krakowie odbywa się często na dwie kamery lub nawet więcej – wedle potrzeb.

Końcowy efekt pracy kamerzysty stanowi forma filmowa, dokumentująca przebieg pokazu mody. Dla celów promocyjno-marketingowych film wideo jest krótki i zawiera najciekawsze momenty i urywki z eventu. Natomiast na potrzeby archiwalne możliwe jest videofilmowanie całego wydarzenia.