Porada od Michała godz. 10.00 - 22.00

10 trendów w filmach ślubnych na 2018 rok

Pojawianie się z każdym sezonem nowych trendów dotyczy nie tylko ubrań czy gadżetów elektronicznych. Coraz większej ilości par planujących ślub w 2018 r. zależy, aby ich wesele było… modne. W związku z tym szukają nie tylko ciekawego, ale też nowatorskiego, niewykorzystywanego w poprzednich sezonach pomysłu na film weselny.

Krótki film z wesela

Dawniej filmowano każdy moment ceremonii ślubnej i wesela. Skutkowało to tym, że osoby oglądające nagranie z uroczystości przewijały momenty, kiedy goście siadają do stołu czy rezygnowały z obejrzenia godzinnego fragmentu ze składaniem życzeń. Współcześnie modne są krótkie filmy – przyjmuje się, że wideo powinno trwać od 1 do 1,5 godziny.

Same Day Edit

Prawdziwym hitem w 2018 r. będą, już od jakiegoś czasu zyskujące na popularności, krótkie filmiki montowane w dniu uroczystości, czyli SDE (ang. Same Day Edit). Nagrania pokazywane są gościom podczas zabawy i najczęściej zawierają sceny z przygotowań, początków uroczystości czy sesji przedślubnej.

Na wesele – kamera sportowa…

Wśród inspiracji ślubnych na 2018 rok często pojawia się… filmowanie kamerą sportową. Pozwala ono na wykonanie dynamicznych ujęć z perspektywy państwa młodych lub gości. Jednym z ciekawszych pomysłów jest przymocowanie kamery typu GoProHero do kieliszka. Dzięki temu dość dziwnemu zabiegowi uzyskuje się kadry z krzywiącą się na smak wódki panną młodą czy coraz bardziej zadowolonym z każdą kolejką panem młodym.

… albo sprzęt z najwyższej półki

Tradycyjne kamery odchodzą do lamusa. Zgodnie z najnowszymi ślubnymi trendami wideo powinno być kręcone sprzętem zapewniającym obraz najwyższej jakości, najlepiej – lustrzanką cyfrową. Modne jest również nagrywanie przyjęcia przez kilku kamerzystów, umożliwiające uzyskanie dynamicznie zmieniających się ujęć z wielu perspektyw.

trendy ślubne na rok 2018 300x200 10 trendów w filmach ślubnych na 2018 rok

Teledyski ślubne wciąż modne

Nic nie wskazuje na to, aby przez najbliższe kilka sezonów teledyski ślubne miały wyjść z mody. Humorystyczne krótkie filmiki do dynamicznej muzyki to dobry sposób na uwiecznienie pierwszego tańca czy upamiętnienie ostatnich przedślubnych chwil. Najmodniejsze teledyski ślubne kręcone są w całości w plenerze.

Film ślubny w formie reportażu

Niektórym na tyle podoba się pomysł skrócenia nagrania z wesela, że życzą sobie film ślubny w formie reportażu. Wideo ma wtedy maksymalnie 45 minut. Ceremonia kościelna zostaje ograniczona do zaprezentowania wnętrza świątyni, fragmentu kazania i przysięgi. Ta ostatnia zazwyczaj nie zostaje ukazana cała, a jest sprytnie zmontowaną, skróconą i dynamiczną wersją wypowiedzi obu małżonków.

Przeczytaj, co jeszcze możesz zrobić, aby nakręcić film śluby zgodnie z najnowszymi trendami!

Artystyczny film ślubny

Młode pary często mają wysokie wymagania – chcą, aby kamerzysta był nie tylko świetnym fachowcem, ale również… artystą. Proszą o niestandardowe potraktowanie nagrania z uroczystości, finezyjne kadry, montaż i muzykę zbliżające film ślubny do wysokiej klasy etiudy. Zabawa formą, skupienie na warstwie estetycznej, dbałość o detal to częsta alternatywa dla energicznych teledysków.

Wywiady ślubne

Coraz częściej nagranie z ceremonii zawiera nie tylko właściwy film ślubny, ale również… dodatki. Jednym z nich są wywiady z uczestnikami uroczystości. Mogą one dotyczyć wrażeń z przyjęcia i zabawy lub wspomnień z własnego ślubu. Zazwyczaj jednak podczas takiego wywiadu do gości weselnych kieruje się śmieszne pytania, nagrywa ich reakcje i humorystyczne wpadki.

Wideopodziękowania dla rodziców

To kolejny trend ślubny, który utrzymuje się od kilku sezonów i z pewnością nie wyjdzie z mody do 2018 r.  Kreatywne wideopodziękowania dla rodziców to sposób, aby docenić tych najbliższych i wszelkie trudy wychowawcze, jakie ponieśli. Taka forma umożliwia również przemyślenie, co chcielibyśmy w tak ważnym dniu przekazać rodzicom.

Nowoczesny plener ślubny

Plener ślubny niegdyś organizowany był w dniu ślubu, a Państwo Młodzi pozowali do zdjęć niczym okazy muzealne lub gwiazdy z pierwszych stron gazet. Dziś stawia się na naturalność. Tradycyjne fotografie zastępuje się filmem plenerowym – żywym, dynamicznym i zsynchronizowanym z wybranym utworem muzycznym.

Trendy ślubne na rok 2018 to tylko wskazówki, propozycje, jakie można wykorzystać przy kręceniu filmu weselnego. Realizację wszystkich pomysłów, także tych najbardziej fantazyjnych, zapewnią doświadczeni kamerzyści. Z ofertą profesjonalnej firmy zajmującej się wideofilmowaniem pomoże zapoznać się poniższy link.