Porada od Michała godz. 10.00 - 22.00

Jak wyglądać szczupło przed kamerą? Triki zamiast odchudzania

Niebawem czeka Cię sesja urodzinowa z przyjaciółkami lub nagranie ślubne. Po kilkugodzinnych przygotowaniach z zachwytem patrzysz w lustro. Stajesz przed kamerą i z dumą pozujesz. Otrzymujesz zdjęcie lub film od fotografa i… widzisz wieloryba! Brzmi jak koszmar? Pomożemy Ci temu zapobiec! Twierdzimy, że pozowania przed obiektywem można się nauczyć. Z naszego poradnika dowiesz się, jak wyglądać szczuplej na zdjęciach i nagraniach, nie odmawiając sobie ani kęsa.

Wyprostuj się…

To prosta zasada, o której wiele kobiet, szczególnie tych młodych, z tendencją do garbienia się, zapomina. Przykurczona sylwetka wydaje się krótsza i cięższa. Nawet szczuplutka nastolatka będzie wyglądać niekorzystnie, jeśli nie zastosuje się do poniższych reguł:

  • ściągnij łopatki;
  • lekko wypnij pierś do przodu;
  • wciągnij brzuch, jednak nie zbyt mocno (tak, aby za bardzo nie uwydatniać żeber).

Pamiętaj, że garbienie się jest widoczne zarówno kiedy stoisz, jak i wtedy, gdy siedzisz. Bez względu na to, czy przed Tobą ślub, studniówka czy inna uroczystość, ćwicz postawę wyprostowaną.

…ale nie stój prosto!

Jak wyglądać szczuplej w sukience? Jak ładnie wyjść na zdjęciach ślubnych? Kluczem do sukcesu jest odpowiednie ustawienie ciała. Wiesz już, że wyprostowana sylwetka to podstawa. Nie oznacza to jednak, że powinnaś przed obiektywem stać na baczność.

Najkorzystniejsza dla naszej sylwetki pozycja wymaga lekkiego skrętu ciała i ustawienia nieco bokiem do kamery. Warto wysunąć jedna stopę lekko do przodu i przenieść ciężar ciała na nogę z tyłu. Ramiona należy koniecznie trzymać w pewnej odległości od ciała – przyciśnięte do korpusu ,,rozleją się” i będą wyglądały na większe.

Jak ładnie wyjść na zdjęciach ślubnych 300x200 Jak wyglądać szczupło przed kamerą? Triki zamiast odchudzania

Unikaj ujęć od dołu

Nawet osoby niezwiązane w żaden sposób z fotografią wiedzą, że kamera dodaje kilogramów. Ale czy zdajesz sobie sprawę z tego, że ujęcia wykonywane od dołu mogą pogrubić Cię nawet o 10 kg? Nagranie lub zdjęcia z tej perspektywy nie tylko sprawiają, że sylwetka wygląda na masywniejszą, ale również uwydatniają drugi podbródek, który jest niezauważalny, kiedy np. patrzysz na siebie w lustrze.

Sposób filmowania wydłużający sylwetkę to taki, w którym kamera znajduje się na wysokości twarzy. Jeżeli masz kilka nadprogramowych kilogramów, a zależy Ci, aby zdjęcie prezentowało się korzystniej niż rzeczywistość, obiektyw powinien powędrować nieco wyżej.

Jak pozować do zdjęć, żeby za KAŻDYM razem wychodzić idealnie? Przeczytaj dalej tekst i dowiedz się, na jakie jeszcze elementy wyglądu masz wpływ.

Wyszczuplij się przed spotkaniem z kamerą

Większość kobiet zatroskanych o swoją prezencję przed kamerą przegląda internet w poszukiwaniu poradników dotyczących tego, jak nauczyć się pozować do zdjęć. Tymczasem dobór odpowiedniego stroju i fryzury to kluczowe kwestie, decydujące o szczupłym wyglądzie.

Podstawowe zasady dla osób, które chcą odjąć sobie kilogramów za pomocą odpowiedniego uczesania i ubioru, to:

  • ciasno upięte włosy pogrubiają (wyjątek stanowią jedynie wysokie koki i związanie włosów w kucyk);
  • lekko uniesione u nasady włosy wyszczuplają i sprzyjają odpowiednim proporcjom;
  • od newralgicznych elementów sylwetki (zbyt dużego brzucha, za szerokich bioder) pomagają odwrócić uwagę dodatki – duża torba, bukiet ślubny etc.;
  • najłatwiej zrównoważysz sylwetkę, wykorzystując kolory i faktury (jasne barwy poszerzą wąskie ramiona, ciemne optycznie zwężą biodra; mały biust powiększą marszenia i falbany).

Zrób ,,żółwika”

Jak pozować do zdjęć, aby wyglądać szczuplej? To pytanie należy rozważyć nie tylko w kontekście wyglądu całej sylwetki. Częścią ciała, która może zdradzić naszą wagę, jest również twarz. Okazuje się, że mamy duży wpływ na to, jak się ona prezentuje. Niestety, większość kobiet ustawia głowę tak, że wyglądają na tęższe.

Znaczna część pań, pozując przed obiektywem, cofa podbródek do tyłu. To błąd. Twarz prezentuje się najszczuplej, kiedy zrobimy tzw. żółwika – wysuniemy brodę lekko do przodu. Ta pozycja może wydać się nienaturalna, jednak kamera ją ,,lubi”.

Porozmawiaj z kamerzystą

Nie tylko Ty powinnaś być zainteresowana kwestią jak występować przed kamerą. Profesjonalista z pewnością doradzi Ci, co zrobić, aby film ślubny czy zdjęcia z chrztu dziecka były pamiątką, na którą patrzymy z przyjemnością i bez uczucia wstydu. Fachowiec zadba także o aspekty techniczne, wpływające na nasz wygląd na nagraniu (odpowiednie barwy, dobór korzystnych ujęć i ich montaż). Między innymi z tych powodów warto zapoznać się z ofertą firmy zajmującej się profesjonalnie wideofilmowaniem – pomoże Ci w tym poniższy link.