Porada od Michała godz. 10.00 - 22.00

Jaką muzykę pod teledysk ślubny wybrać?

Odpowiedni utwór może znacznie podnieść walory teledysku ślubnego albo całkowicie zepsuć nawet najstaranniej przygotowane nagranie. Jaką muzykę wybrać do humorystycznego filmiku, który chcemy umieścić na YouTubie, a jaką do filmu zawierającego fragmenty zarówno ślubu, jak i wesela? Postawić na piosenkę polską czy zagraniczną? Poniżej kilka rad dla niezdecydowanych!

Konkretna piosenka czy delikatna muzyka pod film ślubny?

W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, możemy zdecydować się na dyskretny podkład lub wyrazistą piosenkę. W przypadku tego pierwszego muzyka nie będzie odwracać uwagi oglądających od nagrania ślubnego i pozwoli w pełni skupić się na tym, co zostaje przedstawione na ekranie.

Wybierając konkretne piosenki na film z wesela, zwróćmy uwagę nie tylko na warstwę dźwiękową utworu (dynamikę, wiodące instrumenty, jakość wokalu), ale również jego tekst. Powinien on podkreślać charakter uroczystości i odpowiadać scenom w teledysku. Częstym błędem Młodych Par jest wybór pięknej, sentymentalnej i wzruszającej piosenki, której tekst dotyczy nieszczęśliwej miłości czy negatywnych uczuć, co nie współgra z ideą ślubu.

Muzyka do teledysku ślubnego 300x200 Jaką muzykę pod teledysk ślubny wybrać?

Wybór piosenki na teledysk ślubny – czym się kierować?

Muzykę pod krótki film ślubny wybierajmy, biorąc pod uwagę jednocześnie kilka czynników (o każdym z nich przeczytasz więcej w dalszej części artykułu):

  • scenariusz teledysku,
  • naszą osobowość,
  • sentymentalną wartość utworu,
  • osobiste upodobania.

Scenariusz teledysku ślubnego

Scenariusz i muzyka teledysku ślubnego powinny tworzyć spójną całość. Obraz musi współgrać z podkładem – szybko zmieniająca się sekwencja krótkich ujęć czy zabawna historia nie wywrą wrażenia, jeśli będzie im towarzyszyć smutna, wolna piosenka. Jeśli życzymy sobie, by poza własnymi pomysłami zawrzeć w teledysku sceny z uroczystości, zastanówmy się, jaka muzyka powinna stanowić tło na ślubie w kościele, a jaka – podczas zabawy na sali weselnej.

Nasz charakter

Nieważne, czy stoimy przed wyborem podkładu na płytę weselną, piosenki na skrót z wesela czy utworu pod teledysk ślubny– muzyka powinna odzwierciedlać naszą osobowość. Jeśli z natury jesteśmy spokojni i stonowani, zrezygnujmy z dynamicznych kompozycji, zaś jeżeli na co dzień rozpiera nas energia, nie decydujmy się na romantyczne ballady tylko ze względu na podniosły charakter ślubnej uroczystości. Dobranie muzyki pod indywidualne cechy jest gwarantem autentyczności teledysku. Goście weselni znający Państwa Młodych, oglądając nagranie, szybko zorientują się, czy film weselny kręcony był z radością i w zgodzie z gustami pary.

Wspólne wspomnienia

Młode Pary często mają listę utworów, które kojarzą im się zw wspólnie spędzonymi chwilami – pierwszą randką, oświadczynami, pobytem na wakacjach. Być może warto wybrać jedną lub kilka takich piosenek na teledysk ślubny? Nagranie zyska wtedy dodatkową wartość sentymentalną. To również szansa na to, aby nasz teledysk ślubny był jednocześnie dynamiczny i wzruszający – szybka piosenka kojarząca się z jedną z pierwszych wspólnych imprez z pewnością rozrzewni Państwa Młodych.

Osobiste preferencje

Zamiast odsłuchiwać kolejne playlisty i godzinami drobiazgowo rozważać wybór takiego czy innego utworu, postawmy na muzykę, którą po prostu lubimy. Teledysk ślubny powinien podobać się przede wszystkim jego głównym bohaterom i prezentować ich w taki sposób, jakiego sobie życzą. Film z wesela z piosenką disco polo lub utworem heavy metalowym? Proszę bardzo!

Muzyka pod film ślubny a rady specjalisty

W kwestii muzyki pod teledysk ślubny warto skonsultować się z kamerzystą. Profesjonalnym okiem i uchem oceni on, czy wybrany utwór w połączeniu z nakręconych obrazem stworzy piękny i spójny teledysk ślubny. Pomoże również w przypadku, kiedy Państwo Młodzi nie są zdecydowani na konkretną piosenkę, mają jednak pewną wizję co do charakteru muzyki.

Fachowy kamerzysta nie tylko zadba o stronę techniczną teledysku ślubnego, ale doradzi także w kwestii doboru muzyki czy scenariusza. Warto zatem zapoznać się z ofertą profesjonalnej firmy oferującej wideofilmowanie – w uzyskaniu większej ilości informacji pomoże kliknięcie w poniższy link.