Porada od Michała godz. 10.00 - 22.00

Filmowanie chrztu

wideofilmowanie chrztu krakow Filmowanie chrztuChrzest to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. To właśnie wtedy młody człowiek zostaje włączony do grona Dzieci Bożych i to ten sakrament staje się początkiem chrześcijańskiej drogi każdego z nas.

 Dlaczego filmowanie chrztu jest tak ważne?

W tradycji Kościoła Katolickiego przyjęło się, że Chrzest Święty przyjmują najczęściej bardzo małe dzieci, wręcz noworodki. Zatem to na rodzicach i rodzicach chrzestnych spoczywa cała odpowiedzialność przygotowania uroczystości zarówno pod kątem oprawy liturgii, jak i organizacji przyjęcia czy obiadu dla gości i najbliższej rodziny.

Wraz z rozwojem techniki filmowej coraz popularniejsze stało się filmowanie chrzcin – to jedna z ważniejszych filmowanych uroczystości, podczas których realizowane jest wideofilmowanie. Taka pamiątka w postaci ciekawego, doskonale nakręconego i zmontowanego filmu wideo jest bowiem dla rodziny niezwykłym, emocjonalnym powrotem do przeżyć uroczystych dni. „Głównemu bohaterowi” całego zamieszania daje natomiast możliwość świadomego przeżycia swego chrztu, którego jako kilkumiesięczne dziecko pamiętać i kojarzyć nie może. Rola videofilmowania podczas chrztu jest wręcz nieoceniona.

 Na co zwrócić uwagę przy filmowaniu chrzcin?

Aby film wideo z uroczystości Chrztu Świętego był po latach wspaniałą, cieszącą oko, pamiątką warto zadbać o profesjonalizm kamerzysty na chrzest. Pamiętać należy, że nie zawsze cena jest jednoznaczna z jakością i umiejętnościami kamerzysty, dlatego przed podjęciem współpracy z konkretnym kamerzystą na chrzciny warto zasięgnąć opinii jego wcześniejszych klientów i zapoznać się z przykładowymi filmami wideo, które dla nich stworzył.

 

To, jak dokładnie będzie wyglądał nasz film wideo warto natomiast omówić z wybranym kamerzystą na chrzciny już podczas podpisywania umowy, aby nie doszło do niepotrzebnych nieporozumień.

Oto kilka dodatkowych elementów, na które należy zwrócić uwagę podczas ustalania szczegółów dotyczących filmowania chrzcin w Krakowie:

  • Filmowanie chrztu powinno rozpocząć się od przygotowań w domu młodego bohatera, a skończyć na rodzinnym obiedzie
  • Prócz ceny usługi wideofilmowania warto określić takie elementy, jak: ogólny scenariusz filmu, technika filmowania czy termin ostatecznego odbioru filmu wideo
  • Warto również zadbać o takie elementy, jak prezentacja zdjęć dziecka z podkładem muzycznym, sceny wywiadów z rodzicami i członkami rodziny, relacje z przygotowań do chrztu i ceremonii kościelnej, a także fragmenty nieoficjalne (np. klip ze spaceru z dzieckiem czy sceny w domu)