Porada od Michała godz. 10.00 - 22.00

Nowoczesny teledysk ślubny

Nowoczesny film ślubny nie ma już za wiele wspólnego z nagraniami sprzed kilkunastu lat, które trwały średnio po 3 godziny, były nużące i nudne. Obecnie filmy weselne wyglądają zupełnie inaczej. Stopniowo odchodzi się od długich i monotonnych filmów na rzecz dynamicznych reportaży ślubnych, trwających średnio od 1 do 2 godzin. Coraz częściej także reportaże ślubne wzbogacane są kilkuminutowym teledyskiem ślubnym, który stanowi skrócony zapis najważniejszych wydarzeń z dnia ślubu. Teledysk ślubny w swojej formie nawiązuje do tradycyjnego teledysku muzycznego, oznacza to, że trwa z reguły 3-5 minut, cechuje go szybki montaż, a ujęcia nie zawsze są przedstawiane w sposób chronologiczny. Tłem dla teledysku ślubnego może być dowolnie wybrany przez Państwa Młodych podkład muzyczny.

Trailer ślubny pokazuje najpiękniejsze ujęcia ze ślubu i wesela, czyli

  • wejście / wyjście z kościoła,
  • przysięgę małżeńską,
  • pierwszy taniec,
  • najlepsze urywki z zabawy weselnej,
  • sesję plenerową / narzeczeńską.

Teledysk ślubny, podobnie jak film z wesela, może być nagrywany przez dwóch operatorów, jak również dopełnić go mogą ujęcia z drona, dzięki czemu staje się jeszcze bardziej dynamiczny i różnorodny. Kilkuminutowe filmy z przygotowań i wesela są ciekawą formą wprowadzenia lub zakończenia filmu weselnego. Umieszczane są najczęściej na początku lub końcu głównego nagrania i niewątpliwie wpływają na atrakcyjność całego przekazu. Ze względu na swój niewielki rozmiar i długość bardzo chętnie ludzie dzielą się swoimi teledyskami ślubnymi w mediach społecznościowych i w serwisie YouTube. Bardzo popularne stało się również przesyłanie klipów weselnych gościom w ramach pamiątki ze ślubu.

 

Teledysk narzeczeński

Coraz częściej młodzi decydują się na skorzystanie z usług kamerzysty weselnego jeszcze przed ślubem po to, by nagrać teledysk narzeczeński. Teledyski narzeczeńskie to kilkuminutowe filmiki z okresu przedmałżeńskiego, które w niebanalny sposób ukazują uczucie przyszłej pary młodej, ich hobby, pasje oraz to, jak spędzają wolny czas. Ideą wideofilmowania klipów narzeczeńskich jest stworzenie wyjątkowej pamiątki na długie lata i utrwalenie wszystkich wyjątkowych emocji, które towarzyszą zakochanym w okresie narzeczeńskim. Teledysk narzeczeński może stanowić prawdziwą perełkę, którą warto włączyć do filmu weselnego jako wstęp do całego reportażu.

 

Filmowe podziękowania dla rodziców

Podziękowania dla rodziców to bardzo wzruszający moment wesela, podczas którego Para Młoda dziękuje rodzicom za trud włożony w ich wychowanie i opiekę. W tak ważnym momencie Młodzi najczęściej dedykują rodzicom piosenkę i wręczają kwiaty lub upominek. Tradycyjne podziękowania można jednak wzbogacić oryginalnym i nieco bardziej efektownym prezentem, jaki są filmowe podziękowania dla rodziców. Czas trwania takiego specjalnego teledysku dedykowanego Rodzicom wynosi od 3 do 5 minut, czyli tyle ile standardowy teledysk ślubny. Filmowe podziękowania dla rodziców nie są elementem standardowego teledysku ślubnego, stanowią osobny teledysk, najczęściej nagrywany przed weselem, a odtwarzany gościom i Rodzicom dopiero w momencie, w którym mają nastąpić podziękowania.

 

Filmowa sesja plenerowa

Filmowe sesje ślubne stają się coraz bardziej popularne w Polsce i nic w tym dziwnego, bowiem dają naprawdę duże pole do popisu. Odpowiednia sceneria w wybranym przez Młodych miejscu umożliwia stworzenie niepowtarzalnych i oryginalnych ujęć, które efektownie można wpleść do teledysku ślubnego lub mogą stanowić pełne niezależnie dzieło z sesji plenerowej.

 

A poniżej przykładowe teledyski ślubne, które nakręciłem