Porada od Michała godz. 10.00 - 22.00

Czy warto wynająć drona na wesele?

Przemysł ślubny prężnie się rozwija, a co za tym idzie – technologie, za pomocą których upamiętnia się niezwykłe chwile w życiu młodej pary również. Przyszłe małżeństwa posiadające określoną wizję swojego wesela mają coraz większe wymogi dotyczące tego, jak ma wyglądać ich film ślubny. Takie wyjątkowe okoliczności zasługują na wyjątkową oprawę. Dlatego wielu fotografów i kamerzystów ślubnych coraz częściej postanawia poszerzyć swoją ofertę o dron na wesele, pozwalający im osiągać zdumiewające efekty filmowe.

Co na weselu można nagrać za pomocą drona?

Nagrywanie dronem umożliwia nagranie wyjątkowego materiału „z lotu ptaka”. Za pomocą drona można uzyskać zapierające dech w piersiach zdjęcia i nagrania pokazujące malownicze okolice otaczające radosnych weselników. Filmowanie ślubu z drona najlepiej sprawdza się przy uroczystościach odbywających się w plenerze, wówczas wtedy operator drona ma możliwość zrobienia najlepszych ujęć bez ingerencji w uroczystość. Ujęcie wszystkich gości zgromadzonych na ślubie i wyjątkowe zdjęcia pary młodej to świetne urozmaicenie filmu ślubnego czy teledysku. Za pomocą drona najczęściej nagrywa się:

  • drogę pary młodej do kościoła;
  • składanie życzeń, pokazujące same najpiękniejsze chwile: zażyłość pary młodej
    i zgromadzonych gości;
  • drogę do sali weselnej – za pomocą drona można nagrać podróż korowodu weselnego do hotelu lub restauracji, w której młodzi i zaproszeni goście będą bawić się do rana;
  • sesje ślubna pary młodej – pozwala na wykonanie nietuzinkowych ujęć z niezwykłej perspektywy;
  • pamiątkowe fotografie rodzin i gości, które pozwalają uwiecznić wszystkich
    w jednym momencie.

Sezon ślubny pozwala na bezproblemowe filmowanie wesel dronem. Przy słonecznej pogodzie efekty w pełni zaspokajają wszelkie oczekiwania.

para mloda dron 683x1024 Czy warto wynająć drona na wesele?

Nagrania z drona jako sposób na uatrakcyjnienie nagrań ślubnych

Współczesne techniki nagrywania filmów ślubnych umożliwiają pokazanie uroczystości z nietypowej perspektywy. Dzięki temu chwile te są bardziej namacalne i żywe nawet z biegiem czasu. Nagrywanie dronem to doskonały sposób na urozmaicenie tradycyjnego filmu ślubnego. 

Dzięki dynamicznemu i oryginalnemu montażowi, dobrze dobranej muzyce i artystycznym ujęciom dobry kamerzysta jest w stanie oddać wyjątkowość uroczystości nawet w 10-minutowym teledysku ślubnym: Zasługi drona są tu kluczowe. Szeroki zasięg nagrywania w jednym ujęciu pozwala zawrzeć to, czego nie udałoby się uzyskać przy pomocy tradycyjnych metod – mówi Michał z Kapitan Kamera. Z tego względu coraz częściej można spotkać się z dwoma kamerzystami rejestrującymi wesele pary młodej. Podczas gdy jedna osoba robi nagrania tradycyjną kamerą, druga jest operatorem drona.

Warto pamiętać o tym, że operator musi mieć licencję na użytkowanie tego rodzaju sprzętu. Dzięki temu możemy być spokojni o bezpieczeństwo realizacji i profesjonalizm ekipy.

Filmowanie ślubu z drona – czy warto?

Dron na wesele gwarantuje interesujący efekt oraz ujęcia nieosiągalne przy pomocy innych technik filmowych. To dlatego coraz częściej pojawia się na liście wymagań młodej pary, która chce mieć pewność, że efekt będzie pamiątką o wysokiej wartości estetycznej, do której będą wracać nie raz. Mimo tego wciąż pojawiają się pytania: Czy warto zainwestować w kamerzystę, który ma w swojej ofercie filmowanie ślubu z drona?

Osoby, które zdecydują się na tę inwestycję, z pewnością nie będą żałować. Mimo dodatkowych kosztów warto postawić na wysoką jakość nagrań, którą gwarantuje nam dron na weselu. Na rynku są dostępne modele umożliwiające nagrywanie filmów weselnych w formacie HD, a nawet 4K. Niektóre z nich pozwalają nawet na nagrywanie w zamkniętych pomieszczeniach bez strachu o trudności w kierowaniu nim. Dzięki temu niezwykłe ujęcia z kościoła i sali weselnej również są możliwe do realizacji.

Filmowanie wesel dronem to inwestycja zwracająca się pięknym filmem z najważniejszych momentów w życiu małżonków. To artyzm i estetyka nagrania, w pełni zadowalająca parę młodą.