Porada od Michała godz. 10.00 - 22.00

Filmowanie komunii

wideofilmowanie komunii krakow 212x300 Filmowanie komuniiI Komunia Święta jest uroczystością niezwykłą. To właśnie wtedy młody człowiek po raz pierwszy przyjmuje do swego serca Jezusa Chrystusa, uczestnicząc w pełni w sakramencie Eucharystii. Nic zatem dziwnego, że zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców uroczystość I Komunii Świętej wiąże się z niezwykłymi emocjami – radością, nostalgią oraz stresem związanym z przygotowaniami – nie tylko duchowymi, ale też organizacyjnymi.

 Niepowtarzalna pamiątka z filmowania komunii

Fotografowanie I Komunii Świętej wpisało się już w zasadzie na stałe w kanon całej uroczystości. Któż z nas nie widział wyeksponowanych w najważniejszych miejscach domu pożółkłych zdjęć dziadków czy pradziadków w białych albach w towarzystwie rodziców, chrzestnych czy księdza katechety. To właśnie dlatego nikogo nie dziwią kręcący się w kościele czy na rodzinnym obiedzie fotografowie, którzy pstrykając raz po raz swymi aparatami tworzą te niezwykłe rodzinne pamiątki.

Oprócz tradycyjnych pamiątkowych fotografii coraz popularniejsze w dzisiejszych czasach staje się też filmowanie komunii. Dzieje się tak, gdyż technika videofilmowania jest aktualnie coraz bardziej powszechna, sprzęt coraz lepszy, a kamerzyści na komunię coraz bardziej profesjonalni, pomysłowi i kreatywni. Pamiątka z I Komunii Świętej w postaci filmu wideo potrafi ponadto lepiej niż fotografie uwiecznić emocje uroczystych chwil, nawet po wielu latach wywołując mnóstwo radości i wzruszeń.

 Co należy wiedzieć o filmowaniu komunii w Krakowie?

Wiele osób nie wyobraża sobie, aby uroczystość przyjęcia Komunii Świętej odbyła się bez wideofilmowania. Podejmując współpracę z kamerzystą na komunię należy pamiętać, aby był to profesjonalista, znający się na swoim fachu. Warto w tym celu zapoznać się z jego wcześniejszymi filmami wideo, a także zasięgnąć opinii osób, które miały okazję z nim współpracować. Pamiętajmy, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością, a to, czy końcowy efekt nas zadowoli zależy przede wszystkim od pomysłowości, kreatywności i charakteru kamerzysty na komunię, z którym pragniemy rozpocząć współpracę.

 

Aby film wideo z komunii naszego dziecka był zachwycający, wspaniały, niepowtarzalny przed podpisaniem umowy należy uzgodnić z kamerzystą na komunię kilka szczegółów:

  • Plan uroczystości, aby kamerzysta na komunie wiedział, w którym momencie i gdzie podjechać, gdzie się ustawić, na co zwrócić szczególną uwagę itp.
  • Scenariusz filmu, w którym określimy na czym najbardziej nam zależy, jakie sceny film wideo powinien zawierać oraz czy prócz filmu pragniemy mieć również pamiątkę w postaci prezentacji zdjęć lub muzycznych klipów
  • Sposób filmowania – czy wystarczy nam jedna, stacjonarna kamera wideo czy może marzymy o filmowaniu z dwóch kamer lub filmowaniu z lotu ptaka
  • Aspekty techniczne filmowania – powinniśmy również przedyskutować jak od strony technicznej ma wyglądać nasz film. Oczywiście każdy kamerzysta na komunie podpowie nam, jakimi możliwościami dysponuje, ale to my powinniśmy ostatecznie określić czy zadowolimy się filmem w technice tradycyjnej czy może oczekujemy filmowania hd lub full hd.
  • Przy omawianiu spraw technicznych warto ponadto podnieść temat formy zapisu filmu wideo. To od nas bowiem zależy, czy pamiątka z filmowania komunii zostanie utrwalona w formacie DVD czy blu-ray