Porada od Michała godz. 10.00 - 22.00

Filmowanie 3d

film29 300x200 Filmowanie 3dVideofilmowanie w ostatnich latach rozwija się bardzo prężnie. Jednym takich z obszarów rozwoju jest filmowanie 3d. Technika ta polega na nagrywaniu osobnych dwóch obrazów, które są od siebie oddalone o kilka centymetrów. Dzięki temu kamera widzi obraz, zbliżony do ludzkiego wzroku, gwarantując przy tym imponujące wrażenie trójwymiarowości. Coraz łatwiejsza dostępność do sprzętu, który umożliwia odtwarzanie materiałów w 3d sprawia, że wzrasta popyt na realizację różnego rodzaju filmów i reportaży metodą wideofilmowania 3d.

 Ślubne filmowanie w 3d

Dość popularnym w ostatnim czasie trendem jest wykorzystanie video filmowania 3d w nagrywaniu ślubów i wesel w Krakowie. Jeszcze kilkanaście lat temu nikomu nie śniło się o tego typu rozwiązaniach, a teraz filmowanie ślubów i filmowanie wesel w technologii 3d jest czymś normalnym.

Bardzo wiele par młodych marzy o trójwymiarowym filmie ślubnym, dlatego już na początku organizacji wesela poszukują oni profesjonalnego kamerzysty do wideofilmowania w 3d. Tego typu relacja wideo z uroczystości ślubnych stanowi bardzo oryginalną i ciekawą pamiątkę, do której nowożeńcy, rodzina i przyjaciele chętnie powracają.

 Wideofilmowanie 3d – na jakich urządzeniach można oglądać wideo?

Obraz uzyskany poprzez video filmowanie 3d można oglądać na następujących urządzeniach:

  • Specjalne telewizory 3d
  • Odtwarzacze blue-ray 3d
  • Laptopy 3d
  • Monitory komputerowe 3d
  • Smartfony 3d
  • Tablety, ramki cyfrowe 3d

 

Trójwymiarowe filmy wideo realizowane za pomocą filmowania w 3d można oglądać też w standardowej technologii 2d. Dla uzyskania obrazu przestrzennego warto jednak skorzystać z urządzeń, które są kompatybilne z technologią 3d. Tylko wtedy osiągnięty zostanie ten wyjątkowy efekt uzyskany za pomocą metody wideofilmowania w 3d.