Porada od Michała godz. 10.00 - 22.00

Filmowanie 360

film31 300x174 Filmowanie 360Metody videofilmowania w Krakowie w ostatnim czasie rozwijają się naprawdę w znaczący sposób. Kamerzysta na imprezy musi obecnie nie tylko posiadać ogromne doświadczenie, wiedzę i sprzęt – powinien on też wyróżniać się na tle konkurencji, na przykład stosowaniem najnowocześniejszych metod związanych z videofilmowaniem. Jedną z nowości na rynku wideofilmowania jest tzw. filmowanie 360 stopni, zwane także filmowaniem panoramicznym.

 Co warto wiedzieć o filmowaniu 360 stopni?

Technika wideofilmowania 360 polega na tym, że podczas odtwarzania filmu, w czasie rzeczywistym, można zmieniać pozycję kamery w wybranym przez siebie, dowolnym punkcie sfery. Dzięki temu możliwe jest oglądanie obrazu z każdego miejsca. W praktyce filmowanie 360 stopni sprowadza się do nagrywania obrazu przy wykorzystaniu ośmiu mini kamer. Następnie, za pomocą specjalistycznego oprogramowania, nagrania z poszczególnych kamer są łączone, tworząc panoramę 360 stopni.

Powstałe przy użyciu techniki wideofilmowania 360 nagrania wideo można oglądać nie tylko na komputerze, ale też na urządzeniach mobilnych. Dzięki urządzeniom mobilnym, które są wyposażone w tzw. G-sensor jest możliwe obejrzenie filmu wideo z dowolnej perspektywy – wystarczy jedynie obracać urządzeniem dookoła siebie.

 W jakich obszarach stosuje się wideofilmowanie 360?

Usługa filmowania 360 stopni skierowana jest do różnego rodzaju odbiorców. Są to przede wszystkim organizatorzy wszelkiego rodzaju imprez masowych (plenerowych, sportowych, muzycznych), agencje eventowe czy też organizatorzy wesel. Ponadto, jest wiele przedsiębiorstw, które pragną w sposób niestandardowy zaprezentować charakter swojej działalności – zależy im na czymś więcej, niż tradycyjne usługi filmowania dla firm. Dzięki efektownym i atrakcyjnym możliwościom, jakimi charakteryzuje się wideofilmowanie 360 firmy takie składają specjalne zamówienia na promocyjne filmy wideo, prezentujące otoczenie firmy, budynki i wiele innych.

 

Oto kilka przykładów, w jaki sposób obecnie wykorzystuje się technologię filmowania 360 stopni: