Porada od Michała godz. 10.00 - 22.00

Filmowanie nocy poślubnej

film9 300x200 Filmowanie nocy poślubnejWśród nowożeńców coraz większą popularnością cieszy się filmowanie nocy poślubnej. Ten szalony i niezwykle kontrowersyjny pomysł przyszedł do Polski ze Stanów Zjednoczonych i ma tyle samo swych zwolenników, co przeciwników. Ze względu na fakt, iż młodym parom przestały już wystarczać fotografie w studio lub w plenerze rynek wideofilmowania nocy poślubnych rozkwita, a w prasie lub Internecie coraz częściej pojawiają się ogłoszenia na ten temat.

 

 

 Różne opinie na temat filmowania nocy poślubnej

Opinie na temat filmowania nocy poślubnej są podzielone. Dla jednych jest to wręcz nie do przyjęcia, gdyż ich zdaniem videofilmowanie ingeruje zbyt mocno w intymny świat młodej pary, a czasem ociera się wręcz o pornografię. Na forach internetowych mnóstwo jest głosów sprzeciwu uważających, że to chore, zboczone i niesmaczne.

Niektórzy jednak uważają, że film wideo z nocy poślubnej to wspaniała pamiątka i szalona, innowacyjna idea. Takie osoby z wielką pasją opowiadają później o swych przeżyciach argumentując, że pomysł ten pozwolił im zrealizować w życiu coś szalonego, a zbyt duża ingerencja kamery w życie osobiste wcale im nie przeszkadzała.

 

 Na co zwrócić uwagę przy filmowaniu nocy poślubnej?

Dla osób, które zainteresowały się filmowaniem nocy poślubnej czeka mnóstwo różnorodnych ofert. Na co warto zwrócić uwagę, aby nic nie zakłóciło naszego komfortu podczas nagrania, a film wideo pozostał na długie lata wspaniałą pamiątką, a nie tylko żenującym epizodem?

  • Płeć kamerzysty – Ze względu na intymny charakter filmowanych scen warto zwrócić uwagę na to, czy filmować nas będzie mężczyzna czy kobieta. Wybór odpowiedniej płci kamerzysty do filmowania nocy poślubnej spowoduje bowiem, że kochankowie będą czuć się komfortowo, a kręcone sceny staną się bardziej naturalne
  • Scenariusz filmu – Warto zastanowić się również nad przebiegiem scen takiego intymnego filmu. Czy ma on mieć charakter tradycyjny, jak wejście do hotelowego pokoju i igraszki w łóżku udekorowanym kwiatami czy bardziej nietypowy – sceny w plenerze czy w oryginalnych strojach
  • Charakter filmu – Pamiętajmy, że decydując się na filmowanie nocy poślubnej to my stawiamy granicę, do jakiej pragniemy się posunąć. Warto zatem ten temat rzetelnie i szczerze przedyskutować zarówno z kamerzystą i przede wszystkim z partnerem/partnerką
  • Cena i profesjonalizm – Aby film wideo z nocy poślubnej nie był nudny i sztampowy warto zadbać o profesjonalizm kamerzysty. Pamiętajmy, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością, dlatego przed podpisaniem umowy warto zasięgnąć opinii innych klientów wybranego kamerzysty. Warto też zadbać o termin realizacji dzieła i o dyskrecję, która w przypadku realizacji tego typu scen może okazać się nieodzowna.